Vereség a kézilabdás rangadón

Először kapott ki a bajnokságban a Nyíregyházi KC.

Rangadót játszottak a férfi kézilabda NB-I/B-ben. A veretlen Nyíregyházi KC a még szintén makulátlan mérleggel rendelkező Algyőt fogadta a Continental Arénában. A találkozó elején a vendégek játszottak pontosabban, és bár a védekezése hatékony volt az NYKC-nak, elől rendre kimaradtak a helyzetek, köszönhetőn többek között Kiss kapusnak, aki fogta a nyíregyházi lövéseket. Hat gólos hátrányba kerültek a hazaiak, de a szünetig sikerült faragni a különbségből. Fordulás után hasonló volt a koreográfia, azaz hét találattal meglépett az Algyő, és innen kezdte meg a felzárkózást az NYKC. Kaplonyi és Bécsi volt ekkor elemében, és ugyan sikerült is két gólra ismét feljönni, de a vendégek – végig vezetve – megnyerték a rangadót.

• Nyíregyházi KC – Contitech Algyő 28-30 ( 13-15)

Continental Aréna, 250 néző

Nyíregyháza: Gadnai – Nagy 1, Kurbely 4, Varga 1, Sándor 5, Kaplonyi 6, Vasas 2 Csere: Oláh(kapus), Bécsi 6, Leiter, Illés, Erdős 2, Urbán 1, Braun

Szakmai igazgató: Varga Zsolt