Jászberényben a Fatum

A Békéscsaba elleni rangadó után Jászberénybe látogatott a Nyíregyháza. Az első szett sajnos hasonlóan alakult mint a BRSE ellen, a házigazda 11-8 után robbantott, és meg sem állt a játszmagyőzelemig…

Újabb nehéz mérkőzés várt a röplabdásokra.

A Békéscsaba elleni rangadó után Jászberénybe látogatott a Nyíregyháza. Az első szett sajnos hasonlóan alakult mint a BRSE ellen, a házigazda 11-8 után robbantott, és meg sem állt a játszmagyőzelemig. A második felvonás elején felváltva estek a pontok, majd a második technikai szünetig hat pontos előnyt harcoltak ki a mieink. Főleg Valdez volt elemében, aki az ütései mellett jól is blokkolt, így nyerte a játszmát a Nyíregyháza, és egyenlített a csapat. A harmadik szett elején a Jászberény kezdett jobban, és vezetett. Bár végig ott loholt ellenfele nyakán a Fatum, 2-3 ponttal végig a házigazdánál volt az előny. 20-15-nél aztán már sokan elkönyvelték a berényi játszmagyőzelmet, de egyenlített a Nyíregyháza, majd 20-21-nél már vezetett! Megkezdődött az idegek csatája, melyet Horváth András csapata bírt jobban, és előbb Fernandez szerzett fontos pontot, majd Szombathelyi ásza után szettgyőzelmet ünnepelhetett a Fatum Nyíregyháza. A negyedik felvonás hosszú labdamenetekkel indult, majd a technikai szünet után nyolc ponttal megléptek a mieink. Az előnyből maradt a végéig, így vendég siker született.

• Jászberény – Fatum Nyíregyháza 1-3 (15, -19, -22, -19)

Forrás:nyiregyhaza.hu