Dupla siker a Magyar Kupában

Dupla siker a röplabdások háza táján. Ezzel kapcsolatban tartott sajtótájékoztatót a Nyíregyházi Sportcentrum…

Dupla siker a röplabdások háza táján. Ezzel kapcsolatban tartott sajtótájékoztatót a Nyíregyházi Sportcentrum.

A női röplabda Magyar Kupa döntőjében a Fatum-Nyíregyháza a Jászberény ellen lépett pályára, hogy megvívja csatáját a bronzéremért. Sajnos Nyíregyháza nem úgy indított, ahogyan kellett volna, hiszen idegesen kezdtek, így az első szettet nagy csatában elvesztették. A folytatás is még döcögősen alakult, de sikerült egyre jobban megnyugodni. Fokozatosan zárkóztak fel a mieink és 20-20-nál le is dolgozták a hátrányt. Mindenki nagyon akarta a győzelmet, plusz erőket mozgósítva meg is nyerték a mérkőzést, így az igen értékes bronzérem a nyíregyházi lányok nyakában került.

Már szinte kötelezően elvárják a győzelmet a Nyíregyházi Sportcentrum ülőröplabda együttesétől, pedig ez korántsem olyan egyszerű. A nehézségek miatt a tavalyi esztendő kimaradása után, idén ringbe szálltak Agárdon a Magyar Kupa elsőbbségéért az ülőröplabdások. Sérülések és betegségek szabdalták a csapat állományát, de a mentális erő igen erős az Erdősné Balogh Erika által trenírozott együttesnél. A végső fináléban az esélyesebbnek tartott Vác ellen léptek pályára, amit szett vesztés nélkül megérdemelten nyert meg Nyíregyháza, ezzel megszerezve a 25. Magyar Kupa győzelmet!