Kevés pont és túl nagy előny az MTK-nak

Hazai pályán nem tudott előnyt szerezni a Nyíregyháza Blue Sharks a férfi kosárlabda NB I B csoportos rájátszásban…

Hazai pályán nem tudott előnyt szerezni a Nyíregyháza Blue Sharks a férfi kosárlabda NB I B csoportos rájátszásban.

Addig ringathatta magát abban a Blue Sharks, hogy egyszer úgy is megfordítja a meccset, és megnyeri, hogy végül elvesztette. A férfi NB I B csoport 5-8. helyért kiírt párharcának első meccsén a vendég MTK végig pörgősebbnek és motiváltabbnak tűnt, így rendre ellenfele előtt járt a kevés pontot hozó mérkőzésen.

A harmadik negyedben éppenséggel 11 ponttal, a negyedikben is kilenccel, ahonnan sikerült feljönni kettőre, és az egyenlítésért vagy a vezetésért támadni, de ez nem az a mérkőzés volt, amelyen három negyednyi előnyt büntetlenül lehetett adni a fiatalos vendégeknek. Az MTK győzelmében kulcsszerepe volt a nyíregyházi nevelésű, 15 pontig jutó Jakab Péternek.

NB I B: Férfiak
Az 5-8. helyért, 1. mérkőzés

• Nyíregyháza Blue Sharks–MTK Törökbálint 61–67 (17–18, 11–16, 15–18, 18–15)

Continental Aréna, 300 néző, v.: Rácz Zs., Balogh Gy., Bács.

Blue Sharks: Bus I. 6, Czura 15/6, Fazekas Cs. 5/3, Nagy K. 18/12, Gant 13. Csere: Oláh Z. 2, Sitku M., Varga M. 2, Mokánszki. Edző: Siska János.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 az MTK javára.

Forrás:szon.hu