Óriási küzdelmek a XXXVII. Nyírségi Vidor Sakkversenyen

A mesterek csoportjában a Nyíregyházi Sportcentrum játékosa, Vachylia állt az élre, miután Lévay Sorin FIDE mestert le tudta győzni.

Hatalmas csata végződött döntetlennel Orosz Róbert és Metser Gyula FIDE mesterek küzdelmében, a Nyíregyházi Sportcentrum játékosa nem tudta Mesterrel szemben szerzett gyalogelőnyét érvényesíteni. Kettős győzelemmel felzárkózott az élmezőnyhöz a 15 éves Peppas Hrisovaladis illetve Papp Gellért FIDE mester. A szombati játéknapon Vachylia világossal vizsgáztatja Peppast, Orosz pedig Papp Gellérttel szemben bizonyíthatja a sötét vár védelmének szilárdságát. A legkönnyebb dolga talán Mester Gyulának lesz, hiszen a világos figurákat vezérli Németh Gergely ellen.

A B csoportban négyen vezetik a mezőnyt, Békési János és Tumó Bence szerencsével nyert, míg Hajdu István és Rabovszki György nagy csatában szereztek pontokat. A végső győztes személyét lehetetlen megjósolni, több kiváló játékos között a pillanatnyi forma, a nagyobb győzni akarás dönthet. A szombati fordulóban Békési és Hajdú világossal kísérelheti meg Tumó illetve Rabovszki sötét erődítményét bevenni.

A C csoportban az ifjúság állt élre Gyöngyi Bálint és Bartalos Bence személyében, szombaton egymással mérkőznek meg, a győztes nagyot léphet előre a versenygyőzelem irányába. Az élmezőny többi tábláján a tapasztalat igyekszik világossal erőt venni a fiatalságon, Mérnyi Béla és Kurucz János Vladyslav Hurkovskyy illetve Nagy Bettina ellen vezérli a világos hadsereget.

A gyermekek csoportjában már minden eldőlni látszik, ha Ferku Donát keze nem remeg meg, megnyerheti a D csoportot! Fél pont előnnyel vezet, közvetlen üldözőjét, Laskai Gábort már legyőzte, szombaton Papp Reginával szemben próbálja meg előnyét tartani, illetve növelni. Követői közül Sivadó Márton Barnabás állíthatja meg, ha le tudná győzni, közöttük holtverseny aalakulhat ki. Barnabásnak ehhez előbb le kell győznie Laskai Gábort a szombati partiban, ami nem ígérkezik egyszerű feladatnak, hiszen Gábor is kiváló sakkozó!

Az élmezőny állása:

A csoport: 1. Vachylia Andriy 3,5 pont, 2-6. Orosz Róbert, Mester Gyula, Peppas Hrisovaladis, Németh Gergely, Papp Gellért 3-3 pontokat

B csoport: 1-4. Békési János, Rabovszki György, Hajdu István, Tumó Bence 3,5-3.5 pont, 5-9. Varga Marcell, Pozsonyi István, Kacsándi Lili Fruzsina, Molnár János, Keik Mikola

C csoport:1-2. Gyöngyi Bálint, Bartalos Bence, 3-6. Kurucz János, Nagy Bettina, Mérnyi Béla, Vladyslav Hurkovszkyy