Győzelem a nyitányon

A Honvéd ellen kezdte az NB-I/B-s kosárlabda bajnokságot a Nyíregyháza Blue Sharks. Jól kezdtek a cápák, de a fővárosiak végig tartották a lépést a mieinkkel. Az első két negyedet így sikerült 2-2 ponttal megnyerni…

Győzelem a nyitányon – nyert a Nyíregyháza Blue Sharks a Honvéd ellen. Megkezdődött a kosárlabda idény.

A Honvéd ellen kezdte az NB-I/B-s kosárlabda bajnokságot a Nyíregyháza Blue Sharks. Jól kezdtek a cápák, de a fővárosiak végig tartották a lépést a mieinkkel. Az első két negyedet így sikerült 2-2 ponttal megnyerni. Pontosak voltak a távoli dobások, és Tóth Gergely is ponterős volt. Fordulás után viszont 49-49-nél utolérte a Nyíregyházát a Honvéd, Fazekas Csaba viszont visszavette a vezetést. A záró felvonásnak egy pont előnnyel vágott neki a Blue Sharks, és Bus Iván pontjaira Mucza válaszolt. A folytatásban pontatlanul céloztak a csapatok, végül Fazekas egy triplával törte meg a gólcsendet és Tóth is bedobott egy közelit, így 58-52-nél időt kért a Honvéd. Mindkét oldalon több büntető is kimaradt, így sokáig nem változott az állás. Tóth megszerezte 18. pontját – 7 lepattanó mellett – tovább növelve ezzel a különbséget, de a vendégek is tudtak válaszolni. Martinez zsákolása 60-60-at jelentett a hajrá előtt, majd Sitku Márton dobott egy triplát, Fazekas Csaba büntetőket, így az utolsó percben magabiztosan vezettek a mieink, és végül megnyerték a mérkőzést.

Nyíregyháza Blue Sharks – Budapesti Honvéd SE 72-64 ( 17-15, 17-15, 17-20, 21-14)

Nyíregyháza: Bus 8, Fazekas 17, Bazsó 14, Tóth 18, Czura 6

Csere: Sitku M 7, Czinger , Mokánszki, Oláh 2
vezetőedző: Siska János

Forrás:nyiregyhaza.hu