Hozták a kötelezőt – magabiztosan nyert a Fatum a Haladás ellen
Hozták a kötelezőt - magabiztosan nyert a Fatum a Haladás ellen

Nem forgott veszélyben a hazai győzelem.

A Bem iskola tornatermében fogadta a Haladást a női röplabda Extraligában a Fatum Nyíregyháza. Sokan féltették a hazaiakat, hogy a szerdai svájci kupameccs után mennyire lesznek frissek, de a lányok hamar megnyugtattak mindenkit. 13-3-al kezdtek, és nyerték is az első szettet. A második játszma elején először vezettek a szombathelyiek, de 0-3 után zsinórban 11 pontot szerzett a Fatum, többek között Tatjana Matic jó nyitásainak valamint Dani Brisebois és Sanja Kalicanin ütéseinek köszönhetően. A szett megnyerése után a harmadik felvonás volt a legszorosabb, de végül 3-0-ra győzött a Nyíregyháza, és készülhet a szerdai CEV Kupa visszavágóra.

img 20181201 181409

Fatum Nyíregyháza – Hungast-Haladás Szombathely 3-0 (15, 18, 19)

Nyíregyháza: Brisebois 12, Varga 9, G. Francesco, Matic 11, White 4, Kalicanin 10

Csere: Tóth F. (liberó), Szabó 1, Ancsin