Már ismerkednek a nyíregyházi csarnokkal

A magyar női röplabda-válogatott két mérkőzést játszott a Continental Arénában.
A magyar együttes egy teljes hetet tölt Nyíregyházán az Arany Európa-liga szombati nyitányáig, a rendelkezésre álló időt pedig kihasználja: a péntek délutáni érkezés után hétvégén két mérkőzést játszott a hozzánk hasonlóan Európa-ligára készülő Szlovákiával.

A magyar női röplabda-válogatott két mérkőzést játszott a Continental Arénában.

A mieink kerete még nem teljes, egy-két alapember csak hétfőn csatlakozik a kerethez, a Németországból a napokban hazaérkezett Szakmáry Gréta például csak a lelátón foglalt helyet, az ugyancsak nyíregyházi Tóth Fruzsina azonban kezdőként kapott lehetőséget a szombati találkozón.

Feljavuló nyitások
Ezen az összecsapáson a Vasas játékosával, Mária Kostalenskával felálló szlovák válogatott az első két játszmát magabiztosan megnyerte a pontatlan hazaiak ellen, a harmadik szettre aztán komplett sort cserélt Jan De Brandt magyar szövetségi kapitány. Ezt a játékrészt szoros csatában a magyarok nyerték. A következő játszmára jobban összeállt a magyar védekezés, és Miklai Zsanették a feljavuló nyitásokkal is nagyobb nyomás alá helyezték a szlovák gárdát. A magyar válogatott az egyre lelkesebb publikum biztatása mellett az ötödik szettet – ami ezúttal nem 15 nyert pontig tartott – is behúzta, így megnyerte az első nyíregyházi mérkőzését.

A két együttes vasárnap zárt kapus, nem hivatalos edzőmeccsen csapott össze egymással, ezt a találkozót a magyar csapat 4:0-ra elveszítette. A mieink szombaton 15 órakor már tétmérkőzést játszanak Franciaországgal.

Röplabda: női válogatott felkészülési mérkőzés
Magyarország–Szlovákia 3:2 (–21, –18, 24, 15, 23)
Magyarország: Tálas 2, Liliom 4, Pekárik 4, Németh 13, Takács 2, Bodovics 1. Csere: Tóth (liberó), Nagy 9, Török 11, Dékány 10, Pintér 6, Miklai 14, Cicic 3, Lékó (liberó). Szövetségi kapitány: Jan De Brandt.