OSB döntő a Continental Arénában

A hétvégén, három napon keresztül az Országos Serdülő Röplabda Bajnokság döntjének adott otthont a Continental Aréna. Szombaton a negyed- és az elődöntőkkel folytatódtak a küzdelmek az Arénában.

A lányoknál a csoportgyőztesek közül csak a Vasas jutott a döntőbe, mert az UTE le tudta győzni a békéscsabai lányokat, a fiúknál a dunaújvárosiak és a szolnokiak mérkőzhettek meg vasárnap az aranyéremért.

Vasárnap a lányok helyosztó mérkőzesei nem tartogattak nagy izglmat.

Hatodik helyen végeztek a házigazdák, a Nyíregyházi Sportcentrum, mivel kikaptak az MTK csaptatától.A bronzért a Békéscsaba és a BVSC csapott össze, ahol a csabaik legyőzték a zuglóiakat. Az aranyérmeért
folytatott csatában az UTE dialdalmaskodott, így a Vasas ezüstérmes lett.

A fiúknál a RÖAK Kaposvár együttese lett a hatodik, a KESI ötödik lett. A bronzért a felsővárosiak a Pénzügyőr együttesével léptek pályára. Előbbiek a bronzéremnek örülhettek. A döntőben a szolnokiak a DSE RA gárdájával
mérkőztek meg aranyéremért.

A döntőn sor került a legjobb játákosok díjazására is.

Fiúk:

A döntő legeredményesebb játékosai és edzői

Fiúk
Különdíj Sümegi Kristóf DSE Röplabda Akadémia