Külföldi csapatok ellen bizonyíthatnak U20-as játékosok

Nyíregyháza elsőként ad otthont az European Youth Basketball League (EYBL) elnevezésű nemzetközi kosárlabda tornának.

A rangos versenyen 9 csapat küzd meg egymással csütörtöktől vasárnapig a Continental Arénában.

U20-as nyíregyházi csapat eddig meghívott vendégként szerepelt az EYBL közép-kelet európai divíziójában, ez az első alkalom, hogy házigazdák lehetnek. A cél természetesen a továbbjutás kiharcolása.

A nemzetközi tornán a magyar csapatok( Nyíregyháza Blue Sharks U20, Szolnoki Sportcentrum) mellett lesz cseh, olasz, szlovák, svéd, francia, indiai és román résztvevő is.

Az ellenfelek közül mindenképpen ki kell emelni az NBA Academy India gárdáját, akikkel elsőként mérkőznek meg a nyíregyháziak csütörtökön 15.30-tól.

– Ez egy teljesen más torna, mint amit eddig Nyíregyházán megszokhatott a közönség, hiszen külföldi neves csapatok jönnek a szabolcsi megyeszékhelyre és velük kell megmérettetni magát az U20-as csapatnak. Jó lehetőség ez arra, hogy a nyíregyházi fiatalok megismerkedjenek a külföldi, más kosárlabda kultúrát képviselő csapatokkal, akiktől tapasztalatokat szerezhetnek és nem utolsó sorban sokat tanulhatnak – mondta Sitku Ernő a Nyíregyháza Blue Sharks U20 szakmai igazgatója.

A Nyíregyháza Blue Sharks programja:

csütörtök Nyíregyháza Blue Sharks – NBA Academy India 15:30

péntek Nyíregyháza Blue Sharks – SBK Junior Levice 15:00

szombat Skuru Basket – Nyíregyháza Blue Sharks 17:30

vasárnap Szolnoki Sportcentrum – Nyíregyháza Blue Sharks 13:30

A mérkőzésekre a belépés ingyenes.