Az első győzelem – legyőzte a Balassagyarmatot a kézilabda együttes

Két olyan csapat találkozott a férfi kézilabda NB-I/B Keleti csoportjában, melynek nem sikerült jól a rajtja. A Nyíregyháza és a Balassagyarmat is kikapott első két meccsén, így fontos volt a találkozó mindkét fél számára. Az első félidő sokáig szoros volt, Gadnai Attila kétszer is hetest hárított hazai oldalon. Elől Pánczél volt hatékony, majd Szűcs is elkezdte termelni a gólokat. Fordulás után egyre inkább elhúzott a Nyíregyháza, köszönhetően Stáb Bencének, aki meg sem állt hét találatig. A végén egyre nagyobb lett a különbség, és a hazaiak magabiztosan győztek. 

Nyíregyházi SN – Balassagyarmat 31-23 (12-9)

Nyíregyháza: Nagy L. – Erdős 2, Nyitrai 2, Pánczél 5, Gubó, Dobó, Vasas 

Csere: Gadnai (kapus), Stáb 7, Szűcs 7, Gidai 3, Varga 2, Kurbely, Lestál 3

Szakmai igazgató: Varga Zsolt

www.nyiregyhaza.hu, Dankó László