Küzdelmes mérkőzésen nyert a Hübner Nyíregyháza BS

Hübner Nyíregyháza BS – MTK-Elite Basket 89-70

(16-14, 19-32,32-11,22-13)

Izgalmas, küzdelmes mérkőzésen van túl a Hübner Nyíregyháza BS csapata. Az első negyedben hamar elkapták a fonalat a játékosok, és ekkor még fej-fej mellett haladt mindkét csapat. A második negyedben viszont jelentős előnyre tett szert az ellenfél, jól dobtak kintről, számos triplával alapozták meg vezetésüket. A félidőben 35-46 volt az állás az MTK javára. Jól jött a nagyszünet a hazaiaknak és a harmadik negyedben rendezték soraikat Bus Ivánék. A mérkőzés ezen szakaszában már nem volt panasz a nyíregyházi játékosok teljesítményére. Távoli dobásaik is bejöttek, valamint agresszíven, hatékonyan védekeztek, melynek eredményeként a harmadik negyedben 21 ponttal dobtak többet az ellenfélnél. A mérkőzés utolsó szakaszában is a hazaiak akarata érvényesült, ekkor már a győzelem sem forgott veszélyben, és csaknem húsz pontos különbséggel sikerült megverniük a budapesti alakulatot.

Az MTK legyőzésével a tabella harmadik helyére ugrott a nyíregyházi gárda.

Siska János: Nagyon álmosan és rossz ütemben kezdtük el a mérkőzést. Az első félidőben nem mentek be a kinti dobásaink, ezért nem tudtunk támadásban érvényesülni. A második félidőben agresszívabban kezdtünk el védekezni és több könnyű kosarat tudtunk dobni, ezáltal jobb ritmusba kerültünk, bementek a kinti dobásaink, így megtudtuk fordítani a mérkőzést. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez, sorozatban az ötödik. Sok sikert kívánok az MTK-nak.

Vasárnap 16.30-tól ismét hazai pályán játszik a Hübner Nyíregyháza BS, az ellenfél a TF-Budapest csapata lesz.