Már csak egy győzelem kell a feljutáshoz – Nyertek a kosarasok

A hazai győzelmek után mindenki azt várta, folytatódik a sorozat a Hübner-Nyíregyháza BS – BKG Príma Akadémia párharc során. 1-1 volt az állás, és a Continental Arénában találkoztak a felek a harmadik meccsen. Az első negyed szoros volt, a Cápák a palánk alatt voltak különösen hatékonyak, míg a vendégek ugyan ezúttal is sokat dobtak távolról, de nem voltak olyan hatékonyak, mint korábban. A nagyszünetben a Nyíregyháza vezetett, de csak két ponttal. Fordulás után hat ponttal megléptek a mieink, de jött egy 10-ás BKG roham. 49-49-nél Bus előbb egy triplát, majd egy duplát süllyesztett el, így az záró negyedet a hazaiak kezdhették előnnyel. Az utolsó négy percnek 59-59-el vágtak neki a csapatok, ám ekkor jött egy 7-0-ás sorozat Szobiéktól, és ez döntőnek bizonyult. A Nyíregyháza végül megnyerte a találkozót, és egy sikerre van a feljutástól.

Hübner Nyíregyháza BS – BKG Príma Akadémia 71-63 (19-20, 15-12, 18-17, 19-14)

Nyíregyháza: Ubilla 9, Bazsó 9, Tóth 18, Mokánszki 10, Szobi 5,

Csere: Bus 11, Mohácsi 7, Hengsperger 2, Vaskó

vezetőedző: Boris Majlkovic