Győzelem az Alba Fehérvár ellen – Nyertek a kosarasok

Az Alba Fehérvárt fogadta a férfi kosárlabda Tippmix NB-I A. csoportjában a Hübner Nyíregyháza BS. A találkozó késve kezdődött, mivel a fehérváriakat szállító autóbusz vétlen résztvevője volt egy fővárosi balesetnek, és bár megérkeztek Nyíregyházára, fél órát csúszott a kezdés.

Hazai szempontból jól indult a meccs, de 12-5 után a vendégek öt pontot szereztek zsinórban, így elolvadt az előny. A remekül játszó Pipiras vezérletével viszont az első negyed végére tíz pontra nőtt a különbség, támadásban nagyon hatékony volt a Nyíregyháza. A folytatásban is kézben tartotta a meccset a hazai csapat, így maradt a távolság az együttesek között. Bryce volt különösen hatékony a Cápáknál, 18 pontnál tartott a nagyszünetben, és 55-40 volt az állás. Fordulás után Leday is elkapta a fonalat, 13-3-al indítottak a mieink, és több mint húsz pontra hízott a differencia. Johnson is remekül játszott, a 100. pontot pedig Leday szerezte. Végül jó játékkal, biztosan győzött a Hübner Nyíregyháza BS!

Hübner Nyíregyháza BS – Alba Fehérvár 105-79 (29-18, 26-22, 24-14, 26-25)

Nyíregyháza: Pipiras 18/6, Johnson 26/12, Kiss, Bryce 27/9, Leday 24

Csere: Bazsó 1, Mokánszki, Suarez 9/9

Vezetőedző: Pethő Ákos

D.L., www.nyiregyhaza.hu