Vereség a hajrában – A ZTE nyerte az élvonalbeli kosármeccset

A Nyíregyháza kedden Szolnokon arattott győzelmet, míg a Zalaegerszeg múlt héten legyőzte a DEAC-otm így két jó formában léő csapat találkozott.
Elrontott nyíregyházi támadások után Nigel Johnson villámgyorsan szerzett hat pontot, ám ezúttal nem a gördülékeny támadójáték volt jellemző a csapatunkra.

A második negyedet sem kezdték jól a Cápák, de itt nem feltétlen a rossz védekezés miatt, hanem egyéb figyelmetlenségeket kihasználva jutottak kosarakhoz a zalaiak.

Nyolcpontos hátrányban nagyon kellett Kiss Benedek hármasa, majd ziccere. Remek védekezéssel kezdett a Nyíregyháza fordulás után, elöl pedig Manny Suárez kezdett megállíthatatlanul. Eelőbb értékesített egy hármast, később Nigel Johnson kiváló passzából üresen zsákolt, majd újabb négy pontot szerzett.

Néhány elrontott támadást viszont azonnal kihasznált a ZTE és 8–0-s futással visszajött a meccsbe, így a játékrész végén csak négy pont volt az előny. A negyedik negyed elején fél percen belül két hármast dobott a Zalaegerszeg, ezzel a 32. percben mintha előröl kezdődött volna a meccs (58–58). A végén hazai vezetésnél Parks kosaraival visszajöttek egy pontra, majd Wilson harcolt ki sportszerűtlent. Csak egy büntetőt dobott be, ám az azt követő támadásból kosarat szerzett, így másfél perccel a vége előtt már a vendégek vezettek. Johnson labdaszerzése után Pipiras zsákolásával 76-76 lett az állás. A vége a ZTE-nek sikerült jobban, így megnyerték a találkozót.

Tippmix NB I/A, 22. forduló
Hübner Nyíregyháza BS–Zalakerámia ZTE KK 76–78 (15–19, 23–16, 18–17, 20–26)
Continental Aréna, 900 néző, v.: Kapitány, Farkas, Pozsonyi.
Nyíregyháza: Johnson 10/3, Kiss 5/3, Bryce 18/9, Pipiras 13/9, Suárez 23/6. Csere: LeDay 3/3, Mokánszki, Bazsó 2, Bus 2. Vezetőedző: Pethő Ákos.

ZTE: Wilson 12, Takács, DeCosey 12, Barnett 18/9, Holton 7/3. Csere: Parks 14/6, Horti 4, Németh 7/3, Révész 4. Vezetőedző: Emir Mutapcic.

A mérkőzés alakulása. 4. p.: 6–2, 5. p.: 8–10, 7. p.: 10–15, 8. p.: 13–19, 13. p.: 17–25, 15. p.: 27–29, 18. p.: 33–33, 19. p.: 38–35, 23. p.: 45–35, 25. p.: 50–39, 26. p.: 50–47, 29. p.: 54–52, 32. p.: 58–58, 35. p.: 65–60, 36. p.: 71–63, 39. p.: 74–76.

Forrás: Hübner Nyíregyháza BS

Fotó: Dodó Ferenc