Nem csak beszéltek róla, meg is csinálták!

A Fatum-Nyíregyháza meggyőző teljesítménnyel aratott győzelemmel melegített a kupasorozat bronzmeccsére…

A Fatum-Nyíregyháza meggyőző teljesítménnyel aratott győzelemmel melegített a kupasorozat bronzmeccsére.

Ilyen csak a mesében van. Túl szép lett volna, ha a Fatum-Nyíregyháza élvonalbeli női röplabdacsapata problémák nélkül vészeli át a teljes bajnoki szezont. Korábban Nelmaria Valdez dőlt ki hosszú hetekre műtéti beavatkozás miatt, momentán pedig Josefina Fernandez térdsérülése írta át a szakmai stáb jól bevált elképzelését. A nyáron érkezett légiós ugyanis hamar kiérdemelte a frontember titulust, a Gödöllő elleni hazai összecsapást viszont nélküle kényszerült megvívni a második helyét féltve őrző együttes. Nos, a házigazda minden gond nélkül vészelte át a spanyol-argentin ász hiányát. Olyannyira, hogy – a második szettet leszámítva – nagy csapást mért a vendégekre. A nyírségiek felettébb egyoldalú mérkőzésen nyertek, formájuk több mint biztató, a pénteken, Érden esedékes Magyar Kupa bronzmeccs előtt, amelyen a Jászberénnyel találkoznak.

– Egyértelműen nehezebb mérkőzésre számítottam, persze, nem bánom, hogy így alakult, mert tettünk is ennek érdekében – taglalta Horváth András, a nyíregyháziak edzője. – Fegyelmezetten, a megbeszéltek szerint röplabdáztunk és bár a második szettben kicsit felpuhultunk, amikor igazán kellett megrázta magát a csapat, ennek köszönhetően ez a játszma sem volt veszélyben. Mindemellett örülök, hogy mindenkinek tudtam játéklehetőséget adni. Azt gondolom, erre a teljesítményre lehet alapozni, ebből erőt meríteni, de a kupameccs biztos, hogy más lesz, az már egy új történet.

Forrás:KM-KT