Győztes gól az utolsó másodpercben

Kaplonyi Zoltán a dudaszó előtt talált a kapuba.

Mindössze három pont volt a különbség a talalálkozó előtt a Nyíregyházi KC és a Lajosmizse között, így szoros meccsre volt kilátás a férfi kézilabda NB-I/B-ben. A NYKC kezdett jobban, de az első félidő felénél fordítottak a vendégek. Ettől kezdve sokáig szoros volt az állás, ám a játékrész végén meglépett a Mizse. Fordulás után már öt gól is volt a mieink hátránya, ám Gadnai Attila bravúrjainak és a gyors indításgóloknak köszönhetően egyenlített az NYKC, és a vezetést is átvette. Ettől kezdve minimális volt a különbség az együttesek között, de az utolsó percekben több alkalommal is bebiztosíthatta volna sikerét a Nyíregyháza. Erdős Zoltán 45 másodperccel a vége előtt hetesből előnyhöz juttatta a hazaiakat, de 8 másodperccel a lefújás előtt Benke – szintén büntetőből – egyenlített. De mielőtt az egy pontnak örülhettek volna a vendégek, a középkezdés után Kaplonyi Zoltán 10 méterre a kaputól felemelkedett, és a dudaszó előtti pillanatban megszerezte a győztes gólt. Az NYKC nagy csatában szerzett fontos két pontot.

• Nyíregyházi KC – Mizse KC 30-29 (13-16)

Continental Aréna 100 néző

NYKC: Oláh – Nagy 3, Pánczél, Varga 5, Sándor 3, Kaplonyi 2, Vasas 3