Hatból hat kísérlet a helyén

A magyar férfi kosárlabda universiade-válogatott első győzelméből a nyíregyházi Bus Iván is alaposan kivette a részét…

A magyar férfi kosárlabda universiade-válogatott első győzelméből a nyíregyházi Bus Iván is alaposan kivette a részét.

Megszületett a magyar férfi kosárlabda-válogatott első győzelme Tajvanon, a 29. nyári universiadén. A csoportmérkőzések harmadik fordulójában, kedden a mieink 91–81-re nyertek Dél-Korea ellen. A győzelem kulcsát a remekül sikerült harmadik negyed jelentette, azt a periódust 30–19-re hozták a mieink.

A Nyíregyháza Blue Sharks NB I B csoportos csapatát, illetve a Nyíregyházi Egyetemet a válogatottban egyedüliként képviselő Bus Iván csereként lépett a parkettre, amelyen 24:38 percet töltött. Az irányítónak is a mostani volt a legjobb meccse a tornán, valamennyi mezőnykísérlete a célba ért (hatból hat kétpontost küldött a helyére), így – korábbi nyíregyházi csapattársához, Polyák Lászlóhoz hasonlóan – 12 ponttal zárta a mérkőzést. (A szintén nyíregyházi kötődésű Kósa Tamás és az egykori NYKK-játékos Garamvölgyi Ákos négy-négy pontot szerzett.) Bus Iván statisztikai lapján még három lepattanó és hat gólpassz szerepelt, utóbbi az egész mezőny legkiemelkedőbb mutatója volt a maga kategóriájában.

A magyar csapat szerdán szabadnapos lesz, legközelebb csütörtökön, a lettek ellen lép pályára.

Forrás:szon.hu