Legalább negyven lőállást alakítanak ki

A sportlövők Hungarian Openje előtt terepszemlét tartottak az országos szövetség illetékesei…

A sportlövők Hungarian Openje előtt terepszemlét tartottak az országos szövetség illetékesei.

A tavalyi országos bajnokság után idén nemzetközi versenyt rendeznek Nyíregyházán, ám a Hungarian Open kinőtte a lőteret, ezért annak helyszíne a Continental Aréna lesz.

A légfegyveres viadalt november 25-26-án rendezik meg a megyeszékhely sportcsarnokában, az előtte lévő két napban ugyanott a serdülők országos bajnokságára kerül sor. Kedden pályabejárást tartottak az illetékesek, a Magyar Sportlövő Szövetséget Nagy Béla, a versenybírói bizottság vezetője, Petró Sára sportigazgató és Molnár László, a nemzetközi és kommunikációs igazgató képviselte. Veres Andreától, a Nyíregyházi Polgári Lövész Egyesület elnökétől megtudtuk, hogy a terepszemle eredményeként versenyre 40-42 lőállást alakítanak majd ki, amelyből harmadrészt tesz ki a futócéllövők és a döntős versenyekre kialakított rész. Előzetesen 15-20 országból várnak versenyzőket, akiknek a száma valahol kétszáz és ötszáz között lehet majd. A mezőnyben biztos, hogy lesznek világ- és Európa-bajnok valamint olimpikon sportolók.