Emelt fővel búcsúztak

Megpróbálni mindent, de fontosabb a hétvégi bajnoki. A Nyíregyházi SN férfi kézilabdázói így indultak neki kedden este a kupameccsnek, amelyen az egy osztállyal magasabban jegyzett, élvonalbeli Cegléd volt az ellenfél…

Az első félidőben meglepte élvonalbeli ellenfelét a Nyíregyházi SN.

Megpróbálni mindent, de fontosabb a hétvégi bajnoki. A Nyíregyházi SN férfi kézilabdázói így indultak neki kedden este a kupameccsnek, amelyen az egy osztállyal magasabban jegyzett, élvonalbeli Cegléd volt az ellenfél. A vendégek kezdtek jobban, ám ezt követően felpörögtek a hazaiak és remek teljesítménnyel kirukkolva a az első félidő nagy részében vezettek. Aztán megsérült Varga László és nem tudta folytatni a játékot, a hajrában pedig jött egy ötperces zárlat a vendégek produkáltak egy 5-0-ás szériát. Fordult a kocka és el is dőlt a továbbjutás.

Szünet után is becsülettel küzdöttek a nyíregyháziak, ám a rutinosabb ceglédiek már tartották az előnyüket. Érdekes, hogy a vendégeknél nem a légiósok vitték a prímet, hanem Juhász Károly és a szélső Lászlai Szabolcs. A nyíregyháziak tisztes vereséggel, így emelt fővel búcsúztak a kupától, a meccs jól felkészülési lehetőség volt a szombati, Békés elleni hazai bajnoki rangadóra.

Férfi Magyar Kupa, 3. forduló

Nyíregyházi SN-Ceglédi KSE 28-32 (15-18)

Continental Csarnok, 100 néző, v.: Nagy, Túróczy.

Nyíregyházi SN: Oláh – Nagy 5/4, Tóth 2, Boda 3, Gubó 1, Priczel 1, Vasas 1. Csere: Varga L. 2/1, Horvácki 6, Kurbely 3, Székely 1, Gyimesi 2, Gidai 1. Vezetőedző: Bécsi János.

Cegléd: Mojszilov – Radovics 4, Perisics 3 Grbovics 1, Juhász 7, Borsos 2, Lászlai 6. Csere: Aleksza (kapus, Dávid, Radnics 4, Szabó 2, Hódi 1, Imregi 2. Vezetőedző: Nagy Károly.

Kiállítások. 4, illetve 12 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 1/0.

Az eredmény alakulása, 4. perc: 1-3, 6.: 5-4, 13. 9-5, 22: 13-10, 25: 14-12, 34: 15-20, 36: 17-22, 43: 20-24, 48.: 23-27. 53: 26-29., 55: 27-30.

Bécsi János: – Kevesebb technikai hibával meglepetést okozhattunk volna, így is elégedett vagyok a csapattal.

Nagy Károly: – Küzdelmes mérkőzésen jól felkészített Nyíregyháza ellen tudtunk nyerni, örülök a sikernek.

Forrás:szon.hu