Az Év sportolója játékunkban indul a szavazás!

A Kelet-Magyarország és kelet.hu olvasói, valamint a szon.hu látogatói voksolhatnak.

Miként arról korábban már beszámoltunk, a hagyományokhoz hűen a Kelet-Magyarország és a kelet.hu olvasói, valamint a Szabolcs Online látogatói dönthetik majd el, hogy ki legyen az Év sportolója, csapata és edzője. Újfent a megszokott hét kategóriában hirdetjük meg a versenyt (felnőtt férfi, női, csapat, utánpótláskorúaknál fiú-, leánycsapat, valamint edző). Szerkesztőségünk valamennyi kategóriában kiemelt öt-öt jelöltet, de korántsem biztos, hogy közülük kerülnek majd ki a győztesek. Játékunk első körében bárki jelölhet még sportolót, csapatot vagy edzőt, a jelöléseket január 8-án, hétfőn 12 óráig fogadtuk el a lapunkban megjelenő szelvényeken, a kelet.hu és a szon.hu oldalain.

Bővültek a listák

Voltak, akik feleslegesen azokat jelölték, akik az általunk javasoltak között is szerepeltek. Viszont sokan bővítették a szavazásra várók számát. A jelölést úgy hirdettük meg, hogy minden kategóriában az öt legtöbb voksot kapó kerül fel a végső listára. Mivel sokan csak egyetlen egy jelöléssel érkeztek, a férfiak, az utánpótláskorú fiúk és az edzők kategóriában holtverseny miatt bővült a mezőny. A folytatás is pofonegyszerű. Szavazni lehet a már megszokott módon, a Kelet-Magyarországból kivágott szavazószelvényekkel. A voksokat levélben vagy személyesen lehet eljuttatni szerkesztőségünkbe (4400 Nyíregyháza, Dózsa György u. 4–6.). Az edzőknél két Nagy Lajos is szerepel, ezért a nevek mögé feltétlenül írják oda a sportágat! A másik két szavazáshoz internetelérés szükséges, hiszen a Kelet-Magyarország digitális változata (http://www.kelet.hu/evsportoloja), illetve internetes portálunk a Szabolcs Online (www.szon.hu) is lehetőséget kínál a voksolásra.

Sorsolás a szavazók között

A határidő január 29., hétfő, 12 óra. A lapunkból kivágott szelvénynek eddig kell beérnie szerkesztőségünkbe, az interneten pedig ez az időpont a voksolás végső határideje. Minden kategóriában a legtöbb szavazatot begyűjtő nyeri majd a játékot. A szavazók között sorsolunk, az öt szerencsést meghívjuk a díjátadóra és ajándékot is kapnak.

Akikre szavazni lehet:

Felnőtt férfi: Brana Ilics (labdarúgás, Kisvárda Master Good), Czura Attila (kosárlabda, Nyíregyháza Blue Sharks), Fucsovics Márton (tenisz, Tenisz Park SE), Hajzer László (labdarúgás, Nagyhalász SE), Helebrandt Máté (atlétika, Nyíregyházi Sportcentrum), Kártik Bálint (labdarúgás, Nyíregyháza Spartacus), Kovács Richárd (NYVSC-Big Boxing, ökölvívás), Kovács Zoltán Karamel (profi ökölvívás, Big-Boxing SE), Lucas Bertucci (labdarúgás, Kisvárda Master Good), Lukács Raymond (labdarúgás, Kisvárda Master Good), Szedlár János (íjászat, Kelet Turul IE), Szikszai Róbert (atlétika, Nyíregyházi Sportcentrum), Ifj. Szabó Gábor (díjlovaglás, Timpex SE), Vári Barnabás (labdarúgás, Kisvárda Master Good)

Felnőtt női: Osváth Krisztina (atlétika, Nyíregyházi Sportcentrum), Kerekes Dóra (atlétika, Nyíregyházi Sportcentrum), Nagy Kornélia Kitti (ökölvívás, NYVSC-Big Boxing), Papp Klaudia (kosárlabda, Nyíregyházi Kosársuli), Szokol Dianna (úszás, Nyírsenior 97 SE), Veres Amarilla (kerekes székes vívás, NYVSC)

Utánpótlás fiú: Batári Adrián Dávid (karate, Kisvárdai KDOSC), Berencsi Csaba (karate, Ezüstcsikó Karate Egyesület), Bíró Benedek (kosárlabda, Nyíregyházi Sportcentrum KA), Agárdy Vilmos (sportlövészet, Nyíregyházi PLE), Cserfalvi Olaf (úszás, Nyíregyházi Sportcentrum), Gulyás Dominik (lovaglás, Ameko Team), Szentpáli Marcell(tollaslabda, NYVSC), Kulcsár Dávid(erőemelés, KeletEreje), Leveleki Bence (atlétika, Nyíregyházi Sportcentrum), Molnár Dávid (asztalitenisz, Nyírbátori ASE), Mokánszki Máté (kosárlabda, Nyíregyházi Sportcentrum KA), Szabó Tibor Benedek (kempo, Újfehértói Kempo Harcművészeti SE), Vareha Attila (sportlövészet, Nyíregyházi PLE), Závaczki Bálint (golf, ZS Golf Resort)

Utánpótlás leány: Berencsi Tímea (karate, Ezüstcsikó Karate Egyesület), Együd Eszter (vívás, NYVSC), Hatházi Dóra (úszás, Nyíregyházi Sportcentrum), Kárpátfalvi Virág (labdarúgás, Nyírség NSC), Lakatos Gréta (lovaglás, Ameko Team), Laskai Írisz (asztalitenisz, Nyíregyházi NAC), Tölgyes Dorottya (asztalitenisz, Nyírbátori ASE), Vaskó Fanni (sportlövészet, Nyíregyházi PLE)

Felnőtt csapat: Fatum-Nyíregyháza (női röplabda), Kisvárda Master Good (labdarúgás), Kisvárda Master Good SE (női kézilabda), Nagyhalász SE (labdarúgás), Nyíregyháza Spartacus (labdarúgás), Nyíregyházi SN (férfi kézilabda), Mátészalka MTK (női kézilabda, NB II), Sényő-Carnifex FC (labdarúgás)

Utánpótlás csapat: Ameko Team (lovaglás), Nagyhalász SE (labdarúgás, U19), Nyíregyházi Sportcentrum 4×200-as fiú váltója (atlétika), Nyíregyházi Sportcentrum KA (kosárlabda, U18 fiú), Nyíregyházi Sportcentrum (kézilabda, junior fiú), Nyíregyházi Vasvári V-V. korcsoport (leány röplabda), NYVSC (leány újonc kardcsapat).

Edző: Bertók Viktor (lovaglás, Ameko Team), Boczkó Ádám (kosárlabda, Nyíregyházi Sportcentrum), Gebri Pál (labdarúgás, Baktalórántháza), Gyula Sándor (úszás, Nyíregyházi Sportcentrum), Kondás Elemér (labdarúgás, Kisvárda Master Good), Kőrizs Károly (labdarúgás, Várda Sport Egyesület), Markó László (karate, Kisvárdai KDOSC), Miló András (kungfu, Tai Qi Boxing SE), Nagy Lajos (ökölvívás, NYVSC-Big Boxing), Nagy Lajos (labdarúgás, Nagyhalász SE utánpótlás), Pákey Béla (vívás és kerekes székes vívás, NYVSC), Péter Tibor (labdarúgás, Várda Sport Egyesület), Pokrovenszki József (atlétika, Nyíregyházi Sportcentrum), Pethő Ákos (kosárlabda, Nyíregyházi Sportcentrum KA U 18 fiú), Vakarcs Krisztina (kézilabda, MMTK), Veres Andrea (sportlövészet, Nyíregyházi PLE)

Kelet-Magyarország Év Sportolója 2017

Egy IP címről csak egyszer szavazhat, tetszőleges számú kategóriára!

Az online szavazás a naplo.hu és a haon.hu oldalakon párhuzamosan zajlik, az IP cím korlátozás miatt szavazni legfeljebb az egyik oldalon tud.

Folytatás: szon.hu