Izgalmas hajrá

Két vereség után győzelmi kényszerrel lépett pályára a Mizse KC ellen a Nyíregyháza a férfi kézilabda NB-I/B-ben. A mieink rosszul kezdtek, de 0-3 után sikerült egyenlíteni, majd a vezetést is átvette…

Izgalmas hajrá – megvan az első pont a kézilabda bajnokságban. Oláh Zoltán parádézott, a végén vitatható ítéletekkel lett döntetlen a Mizse elleni meccs.

Két vereség után győzelmi kényszerrel lépett pályára a Mizse KC ellen a Nyíregyháza a férfi kézilabda NB-I/B-ben. A mieink rosszul kezdtek, de 0-3 után sikerült egyenlíteni, majd a vezetést is átvette az NYKC. Az első félidő hajrájában már öttel is ment Bécsi János együttese, és úgy tűnt biztosan megszületik az első siker. Szűcs, Gubó és Varga is jól játszott, Oláh Zoltán pedig több lövést is hárított. Fordulás után viszont az öltözőben maradt a Nyíregyháza, egyenlített a Mizse, és Oláh Zoltán bravúrjaira is szükség volt, hogy maradjon az eredmény. A kapus egymás után négy ziccert fogott, majd egy hetest is hárított. Kettős emberhátrányban(!) elkapta a fonalat az NYKC, és ismét 1-2 góllal vezetett öt perccel a vége előtt. A hajrá nagyon izgalmasan alakult, és egy jó védekezés után az utolsó percben a győzelem bebiztosításáért támadhattak a mieink, amikor egy kintről szabálytalannak tűnő eset után szabaddobás helyett lépéshibát ítéltek a játékvezetők, majd az ellentámadásnál Oláh Zoltán parádésan védett egy ziccert, de hetest adtak a sporik. Ezt Benke – aki 10 gólt lőtt – értékesítette, majd másodpercekkel a vége előtt a középkezdés után Szűcs távolról fölé lőtt, így döntetlen lett a vége. Az első pont megvan, de közel állt a Nyíregyháza a kettőhöz is…

Nyíregyházi KC – Mizse KC 26-26 (14-11)

NYKC: Oláh – Nagy 2, Boda 2, Szűcs 5, Varga 5, Gubó 5, Mihalyi 1

Csere: Takács, Kurbely 3, Horváth 1, Bor 2

vezetőedző: Bécsi János

Forrás:nyiregyhaza.hu