Nagyon közel volt a másik pont is

Védekezésük jól működött, támadójátékuk azonban nem volt elég hatékony.

Nem mindennapi izgalmakat hozott a Nyíregyházi SN–Vecsés NB I./B-s találkozó utolsó fél perce múlt szombaton: döntetlen állásnál Varga László betörésből volt eredményes, a középkezdést követően azonban a vendégek pillanatok alatt egalizáltak.

Az ellentámadásból előbb Stáb Bencének, majd Pánczél Zoltánnak sem sikerült betalálnia, a vendégeknek azonban igen, szerencsére azonban a labda már a lefújást jelző síp­szó után hagyta el a vecsési játékos kezét, így maradt a döntetlen (22–22).

Hibáztak a végjátékban

Nagyon küzdelmes mérkőzésen vagyunk túl, mindkét gárda jól felkészült egymás játékából, így nagy meglepetéseket nem tartogatott a találkozó – kezdte értékelését Kaplonyi Zoltán, a Nyíregyházi SN trénere.

A védekezésünkkel és a két kapus teljesítményével elégedettek lehetünk, támadójátékunk azonban nem működött jól. Az első félidőben ismét volt egy közel tízperces rövidzárlatunk, amely alatt csupán egy gólra voltunk képesek, szerencsénkre ellenfelünk is gólképtelen volt a mérkőzés ugyanezen periódusában.

Védekezésben többfajta variációt kipróbáltunk, amelyek elég jól működtek, támadásban nem voltunk elég hatékonyak. A végjátékban nagy hibát követtünk el, mert Varga találata után szinte pillanatok alatt egyenlíteni tudott ellenfelünk, ezt nagyobb koncentrációval elkerülhettük volna.

Örülünk az egy pontnak, jobb lett volna a győzelem, mert nagyobb lendületet adott volna a csapatnak. Talán máshogy alakult volna a találkozó, ha az elején 4–1-es vezetésünknél kétszer nem hibázunk emberelőnyben.

A Nyíregyházi SN kedden a Magyar Kupa harmadik fordulójában a PLER-Budapest gárdáját fogadja.

Továbbjutnának

Egy nagyon masszív, sokat futó, a kézilabdát játszó együttes érkezik hozzánk. Nem sok időnk maradt ellenük felkészülni, ettől függetlenül szeretnénk továbbjutni a kupában – fogalmazott Kaplonyi Zoltán.

Kézilabda: NB I./B

További eredmények: Kecskemét–Balmazújváros 33–26 (16–15), Algyő–Mizse KC 30–28 (15–12), Ózd–Békés 25–25 (14–12), Hatvan–Cegléd 31–31 (17–16), FTC U21–Balassagyarmat 27–24 (9–12).