Nagyon sokba került az első félidő – Fordulás után már jól játszott, de kikapott az NYKC

Egy őszről elhalasztott találkozóval folytatta a férfi kézilabda NB-I/B-s bajnokságot a Nyíregyházi KC. Ezúttal az eltiltását töltő Bozidar Bursac vezetőedző helyett Nagy Levente meccselt. A Mizse KC ellen léptek pályára a mieink a Continental Arénában, és a vendégek kezdtek jobban. Hazai oldalon sok volt támadásban az eladott labda, amikor pedig sikerült lövéssel befejezni az akciót, Lengyel kapus hárított. A szünetben hét góllal vezetett a Mizse, és mint később kiderült, sokba került a Nyíregyházának az elrontott 30 perc. Fordulás után ugyanis gyors játékra váltott az NYKC támadásban, 3-4 passz után lőttek a játékosok – eredményesen – a védekezés és a kapusteljesítmény pedig sokat javult. Kilenc gólos hátrányból hat perccel a vége előtt háromra zárkóztak a mieink, de a rutinos lajosmizseiek végül megnyerték a meccset, és elvitték a két pontot. 

Nyíregyházi KC – Mizse KC 35-40 (13-20)

NYKC: Gadnai – Csikós, Takács 1, Varga 6, Munkácsi 1, Erdős 9, Vasas 7

Csere: Both(kapus), Kerezsi 1, Fábián 3, Lengyel 1, Horváth B. 6 

Mb. edző: Nagy Levente

D.L.,www.nyiregyhaza.hu

Fotó: Szarka Lajos