Újra előny a Cápáknál – Legyőzte a Vasast a Hübner Nyíregyháza BS

Mindkét csapat hozta a hazai találkozóját, így 1-1-ről folytatódott a Hübner Nyíregyháza BS-Vasas párharc a férfi kosárlabda NB-I/B-ben. Az első negyedet hozták a mieink, de szoros volt az állás. A folytatásban főleg palánk alatt volt eredményes a hazai csapat, Tóthot nem tudták tartani a fővárosiak, távolról viszont csak Mohácsi volt hatékony. A nagyszünet után közelebb került az angyalföldi csapat, így a záró negyed elején Dormán kosara után 70-69 volt az állás. Ekkor viszont Bazsó és Mokánszki fontos pontokat szerzett, 10 ponttal megléptek a Cápák, és végül megnyerték a mérkőzést. Folytatás szerdán Budapesten, 2-1-es nyíregyházi állásról. 

Hübner Nyíregyháza BS-Vasas 90-81(18-15, 33-26, 19-26, 20-14)

Nyíregyháza: Bazsó 13, Mokánszki 14, Bus 6, Ubilla 7, Tóth 29

Csere. Vaskó 3, Kiss

vezetőedző: Boris Majlkovic

D.L., www.nyiregyhaza.hu