Falat húztak a háló fölé

Jó sáncmunkájával győzött a Fatum Nyíregyháza az Újpest ellen.

Nem ígérkezett könnyű feladatnak az Újpest legyőzése a Fatum Nyíregyháza számára. A női röplabda NB-I ötödik helyén álló lilák az első szettben meglepték a házigazdát, és 3-12-nél sokan azt gondolták, meg is nyeri az UTE a játékrészt. Ekkor azonban beindult a nyíregyházi gépezet, és Kalotai majd Vacsi pontjaival felzárkózott a Fatum. Valdez is egyre pontosabban ütött, és különösen a jó sáncainak köszönhetően szerzett pontokat a Nyíregyháza. A hajrában aztán előbb egyenlített Horváth András csapata, majd a vezetést is átvette, és nyerte a szettet. A jó blokkok a második játszmában sem hiányoztak, Nelmaira Valdez pedig ellenállhatatlanul ütött. Erre a másik oldalon Verbanova válaszolt, így szoros volt a játékrész, de a végén ismét a Fatum örülhetett. A harmadik szett ha lehet még izgalmasabban alakult. Az Újpest ütésekből, a Nyíregyháza blokkokból szerzett pontokat, szinte falat épített a hazai csapat a háló fölé. Így is a liláknak volt négyszer is játszmalabdájuk, de sikerült hárítani, majd a mieink az első meccslabdát – ki más mint Valdez révén – értékesítették, így a csapat 3-0-ra győzött.

• Fatum Nyíregyháza – Újpest 3-0 ( 22, 19, 27)

Nyíregyháza: G.Francesco 4, Vacsi 10, Szombathelyi 8, Valdez 20, Villám 7, Kalotai 8

Csere: I.Francesco, Tóth (liberók)

vezetőedző: Horváth András