Az alapszakasz utolsó meccse

Idegenben, az MTK vendégeként zárta az alapszakaszt a Fatum Nyíregyháza. A női röplabda NB-I utolsó körére is maradtak még kérdőjelek, így mindkét csapat számára fontos volt a találkozó…

Az MTK otthonában lépett pályára a Fatum Nyíregyháza.

Idegenben, az MTK vendégeként zárta az alapszakaszt a Fatum Nyíregyháza. A női röplabda NB-I utolsó körére is maradtak még kérdőjelek, így mindkét csapat számára fontos volt a találkozó. A házigazda kezdett jobban, és az első játszmában pontos ütéseiknek köszönhetően nyerték a játékrészt. A folytatásban viszont sokat javult a Nyíregyháza játéka, és a második felvonást magabiztosan nyerte a Fatum, így 1-1 lett az állás. Aztán érkezett a hír, hogy a Vasas 3-0-ra verte az Újpestet, így eldőlt, hogy bármi lesz is az eredmény, a nyírségiek a harmadik helyen zárnak, az MTK előtt viszont így felcsillant a remény, hogy elcsíphetik a negyedik pozíciót. Nagyon összekapta magát a fővárosi klub, és megnyerte a harmadik szettet. A negyedikben viszont a Fatum volt nagy fölényben, így jöhetett a dönő játszma. A végletekig kiélezett küzdelem végén a nyíregyháziak örülhettek, a csapat izgalmas meccsel zárta az alapszakaszt. Az elődöntőbe kerülésért az Újpest ellen vív majd párharcot a csapat.

MTK – Fatum Nyíregyháza 2-3 (21, -18, 15, -15, -13)

Forrás:nyiregyhaza.hu