Győzelem a Jászberény ellen

Győzelem a Jászberény ellen – a Vasassal találkozunk a folytatásban. Izgalmas meccsen nyert 3-2-re a Fatum Nyíregyháza.

A Jászberény és a Fatum Nyíregyháza számára is maradt tét a női röplabda Extraliga utolsó fordulójában. Ez a találkozó döntött arról, hol végeznek a berényiek, és ennek függvényében ki lesz a Nyíregyháza ellenfele a következő körben. Nos az első szettben pontatlanul, sok hibával játszott a hazai gárda, ezt kihasználva pedig nyerte a játékrészt Deme Gábor csapata. A második szettben változtatott Horváth András, a hazaiak trénere, és Kotormán Réka valamint Immeh-Varga Eliza is jó cserének bizonyult. Utóbbi rendre pontokat szerzett, és Valdez is remekül játszott, így magabiztosan nyerte a játékrészt a Nyíregyháza, csakúgy mint a harmadikat. A negyedik felvonásban végig szoros volt az állás, és a Jászberény örülhetett, így jöhetett a döntő szett. A mieink kezdtek jobban, vezettek is, Immeh-Varga pedig ellenállhatatlanul játszott. A Nyíregyháza végül 3-2-re győzött, de mivel a berényiek játszmákat nyertek, így a Vasas végzett a hatodik helyen, azaz velük vívhat majd párharcot a Fatum a négy közé kerülésért.

Fatum Nyíregyháza – Jászberény 3-2 ( -16, 15, 16, -22, 10)

Nyíregyháza: G. Francesco 1, Valdez 17, Villám 7, Matic 1, Kalotai 5, Kalicanin 5

Csere: Tóth (liberó), Immeh-Varga 20, Kotormán 4, Rutarová 3, Fernandez 8

vezetőedző: Horváth András