Könnyed győzelem

A Balatonfüreden aratott győzelem után nem volt kérdés, hogy hazai pályán is csak a győzelem és a biztos döntőbe jutás fogadható el a Fatum-Nyíregyházától. Az első játszmában 9-10-nél még a vendégek vezettek aztán nagyobb sebességre kapcsoltak a nyíregyháziak és Nikola Radosova és Lacombe Zsófia vezérletével simán nyerték a szettet. A második felvonás elején tovább tartott a hazaiak lendülete, és ekkor már Ralitsa Vasileva és Pintér Andrea is ponterősen játszott, és bár a hajrában kicsit kiengedett a csapat, hozták ezt a játszmát is. A harmadik szett már igazi örömjátékot hozott, Lacombe Zsófi bombaerős szervái és Radosova ütéseinek köszönhetően. Így végül 3-0-ra nyert a FATUM – Nyíregyháza, és kettős győzelemmel jutott a Magyar Kupa négyes döntőjébe..

Fatum Nyíregyháza – Szent Benedek RA 3-0 ( 14, 18, 14)

Nyíregyháza:Najdic 2, Vasileva 7, Pintér 9, Lacombe 17, Radosová 22, Ortiz3
Csere: Tóth F., Tóth D. (liberók) vezetőedző: Németh Szabolcs

Németh Szabolcs: Nagyon örülök a mai győzelemnek és annak, hogy kvalifikáltuk magunkat a négyes döntőbe. Nincs megállás, hiszen végső célunk a kupa megnyerése, amelyre hamarosan elkezdjük a felkészülést. A mai mérkőzés kapcsán van egy kis hiányérzetem, hiszen minden szettben voltak olyan hibák, amelyek a rájátszásban vagy éppen egy kupadöntős szituációban már nem férnek bele. Ennek ellenére dicséret illeti a játékosokat, mert küzdöttek és hozták a kötelező győzelmet. Vasárnap újabb feladat vár ránk, hiszen jön a rájátszás első mérkőzése a DVTK ellen.